• טור דה פראנס

Merida Colnago TDF 2013

הטור דה פרנס חוגג את המירוץ ה 100 מאז הושק ב 1903 והשנה נראה 2 קבוצות הרוכבות על מותגי הרשת Lampre Merida ו Europcar Colnago.

בהצלחה לרכבים ולמותגים שלנו !!! 

הטור דה פראנס - אירוע הספורט הגדול בתבל יוצא לדרך בשבת 29/6

27/06/2013

 ה Tour de France הוא המירוץ השני משלושה המוגדרים כגראנד טור, כאשר הראשון הינו ה ג'ירו האיטלקי, והאחרון הוא הוואלטה אספניה, הטור הספרדי. מאז ומתמיד התחרות על התואר הנכסף של הטור הבכיר הייתה וכנראה תשאר של הטור דה פראס. הטור מתקיים מידי שנה בתחילת יולי עת הצרפתים יוצאים ל"וואקנס" החופשה השנתית הגדולה.

מכאן כנראה הפופולאריות הגדולה שלו. הטור החל בתחילת המאה שעברה ב 1903 ואורגן ע"י עיתון ספורט "לאוטו" שחיפש דרך להגדיל את המכירות ואת התפוצה וחיבר את הספורט האהוב על הצרפתים לכתבות אודות המירוץ ומכאן, הכל כבר היסטוריה.

 

במהלך השנים ראה הטור את כניסתם של אומות ורוכבים מארצות שכנות, מילחמות עולם בהם הטור לא התקיים, אלופים שזכו לתהילות עולם, פרשיות סמים ועוד ועוד. הטור נחשב לאירוע הספורט הגדול בעולם היות ובכל קטע רכיבה ובמיוחד בקטעים ההרריים ניתן למצוא מעל מיליון אוהדים החיים את הרגע באופן בלתי אמצעי לאורך מסלול יומי בן כ 200 ק"מ, עשרות מיליונים רתוקים לטלויזיה המשדרת את הטור בשידור חי בן מספר שעות כל יום. 

 

הזוכה בטור דה פראנס הינו הרוכב אשר צבר את הזמן הקצר ביותר בסיכום כל הקטעים וניתן להזהותו ע"י החולצה הצהובה הבולטת בפלאטון. רוכבים אחרים אשר ילבשו חולצות בצבעים שונים יהיו המאיצים המצטיינים עם חולצה ירוקה, המטפסים המצטיינים עם חולצה מנוקדת בנקודות סגולות, חולצה לבנה לרוכב המצטיין מתחת לגיל 25 וגם, מספר קבוצה ברקע אדום לקבוצה המצטיינת. 

 

טומאס ווקלר מקבוצת יורופקאר קולנגו מסיים את טור 2012 עם חולצת מלך ההרים.  > קרדיט תמונה -  אתר Colnago

 

המירוץ מתקיים על פני 21 קטעים באורך כולל של 3404 ק"מ המחולקים ל 7 קטעים שטוחים, 5 קטעים עם גבעות קלות, 6 קטעי רכיבה הרריים אשר 4 מתוכם עם סיום בראש ההר 2 קטעי נג"ש אישי וקטע נג"ש קבוצתי.

 

>> האתר הרשמי Le Tour de France

עבור לתוכן העמוד