• טור דה פראנס

Merida Colnago TDF 2013

הטור דה פרנס חוגג את המירוץ ה 100 מאז הושק ב 1903 והשנה נראה 2 קבוצות הרוכבות על מותגי הרשת Lampre Merida ו Europcar Colnago.

בהצלחה לרכבים ולמותגים שלנו !!! 

סטייג' 15 - יום הבסטיליה ואין אף צרפתי באופק על רקע הענק מברובאנס

14/07/2013

מהדורת ה 100 שנים לא מפסיקה להפתיע לחדש לרגש ולהטריף את החושים. סטייג' ארוך ומתיש שמסתיים בפסגת הר הירח. בתום 220 קמ" מהירים מתחיל הטיפוס לאחד הפסגות האפיות והמפורסמות בטור דה פראנס. מאונטיין טופ פיניש על הענק מברובאנס, הר הרוחות, הר נוף הירח. די בהצצה לשמיים להעביר חלחלה איומה ברגליים שצריכות לטפס לשמיים וראש ההר.

 

את יום חגיגות הבסטיליה אפיינה בריחה של 4 רוכבים צרפתיים שחשקו לעשות משהו ביום חשוב ולאומי זה לאומה הצרפתית ואליהם חבר סאגאן במטרה אחת ויחידה, לקבע את מעמדו ולקחת את מירב נקודות הספרינט שיובילו אותו בירוק לשדרות האליזה. היה זה סילבאן שאבאנל שפרץ קדימה בתחילת העליה מקבוצת הבריחה אשר איבדה את ההובלה שלא עלתה על 4 דקות רק בשביל להבלע ע"י קבוצת החוד אותה הובילה קבוצת סקאי. פרום שעלה אחרון ברכבת, קרע את הפלוטון לרסיסים שהוא משאיר מאחור את ולורדה, אוונס, חסינק וטאן דם מבלקין ועוד רבים וטובים אחרים. רק קוינטאנה הקליל יצא 12 ק"מ לפני הסוף ועתיד יהיה להתפס ע"י פרום שגרם לקונטדור להראות כמו רוכב סוף שבוע. פרום מיצה את ההובלה של ריצ'י פורט ושזה סיים וירד מההובלה פרץ פרום בספרינט מטורף וקונטדור איבד את הגלגל שלו ללא שוב. הקצב המהיר של פרום ראה אותו מדביק את קוינטאנה אשר רכב עימו עד לקמ' האחרון אז נחלש והשאיר את התהילה לפרום.

החולצה הצהובה הפגינה היום אומץ, נחישות וכושר פנומלני בלי משחקים ובלי טריקים - פטיש ישר לראש של קונטאדור שנכנע לרוכב הטוב ממנו וכנראה המטפס הטוב בעולם. רולאן איבד את החולצה המנוקדת לפרום וקויטקובסקי את הלבנה לקוינטאנה הקולומביאני המעולה.

סטייג' מדהים עם נופים עוצרי נשימה ודומינציה חד משמעית של סקאי ושל פרום.

מחר מנוחה ונכנסים לעליות של האלפים.


EN - Summary - Stage 15 (Givors > Mont Ventoux) by tourdefrance
עבור לתוכן העמוד