• טור דה פראנס

Merida Colnago TDF 2013

הטור דה פרנס חוגג את המירוץ ה 100 מאז הושק ב 1903 והשנה נראה 2 קבוצות הרוכבות על מותגי הרשת Lampre Merida ו Europcar Colnago.

בהצלחה לרכבים ולמותגים שלנו !!! 

סטייג' 21 - קיטל זוכה שוב בעיר האורות פרום מרגש על הפודיום

21/07/2013
סטייג' 21 - קיטל זוכה שוב בעיר האורות פרום מרגש על הפודיום

מהדורת ה 100 של הטור הסתיימה אתמול שקבוצות הספרינט מביאות את המובילים שלהן לקו הסיום אליו האיצו מארק קאבנדיש, אנדריי גרייפל ומרסל קיטל. קיטל היה במיקום הכי טוב והשאיר עבודה רבה לגרייפל לסגור עליו ולקאבנדיש לא לעוף מהאופניים בגלל אבני הפאבה האיומות. קיטל זוכה ברבע גלגל ומכתיר את עצמו כ King of Speed החדש.

לכבוד מהדורת ה 100 המארגנים תכננו את טכס הסיום לשעות הערב המוקדמות ושער הניצחון היה מסך עליו הוקרן מופע אור קולי מדהים ומרגש מולו עלו ריבלון כסופר לוחמני של הטור, קוינטאנה החולצה הלבנה והמנוקדת, פטר סאגאן בירוקה וכמובן כריס פרום שנראה זורח מאושר בצהובה.

פודיום ה GC העלה שוב את רודריגז המעולה במקום השלישי, קוינטאנה במקום שני ובהפרש זמן ניכר את כריס פרום.

ההמנון המלכותי הבריטי הצליח לרגש אפילו את פרום שכנראה עוד לא לגמרי הבין את גודל המעמד.

בנאום קצר שיבח את קבוצתו ואת מארגני הטור את הקהל את משפחתו ואמו המנוחה, וסיים במשפט חזק ביותר, משפט בעל משמעות.

This One Yellow Jersey will stand the test of time

החולצה הזאת תחזיק במבחן הזמן - תוך שהוא קורא תיגר על הדיבורים שעולים אודות ביצועיו וגם עוקץ על הדרך טקסני אחד שלא הופיע בפודיום לצד שלושת הגדולים

ברנרד "הגירית" הינו, אדי "הקאניבל" מרקס ומיגל אינדוריין.

המהדורה ה 100 התחילה באי קורסיקה הקסום בנופיו עוצרי הנשימה עם אוטובוס שנתקע מתחת לגשר הסיום וחולל שמות בסטייג'. משם כל יום הביא לנו סיפור חדש, קרב מעניין מלא דרמה. מניס לפירנאים, מבריטני ואי מונט סאן מישל כל הדרך לסטייג'ים האייקוניים בתולדות הטור באלפים ולסיום הנוצץ בפריז מוארת וחגיגית ביותר.

הטור הינו אירוע הספורט בו משתתפים כ 12 מליון צופים במהלך 21  הסטייג'ים - אין גדול ומשמעותי ממנו.

הטור היה מעניין ביותר, בלי רגע דל, ימים עם פרופיל שטוח הבטיחו שיעמום גדול על הנייר וספקו דרמה איכותית בבריחות נועזות עם נופים עוצרי נשימה והקטעים ההריים, חגיגה של ממש.

תם ונשלם - עכשיו צריך לחכות לטור הבא.

עבור לתוכן העמוד