• כתבות ומדריכים אופני הרים אופני שטח ואופני כביש

כתבות ומאמרים

מידע מעניין וחשוב אודות תחזוקת האופניים, טיפים, תשובות לשאלות שונות, מידע על ציוד רכיבה כלים תחזוקה ועוד ועוד.

כתבות, מדריכים ומידע טכני

חמישי בערב נפגשים בסניף רוזן ומינץ עפולה - ונטיל
אין כמו הקלקה בחניה בשבת בבוקר לקראת יום סנינגלים מלא אקשן. זה חייב להיות מושלם. אז הכל מתחיל כבר בחמישי בערב..מגיעים עם האופניים לסניף רוזן ומינץ עפולה - ונטיל מקבלים סטנד ויד מכוונת ומוצאים אופניים מתוקתקים ומוכנים לפעולה.
עוצרים את המסורת - מעצורי דיסק הידראוליים באופני כביש סדרתיים
מעצורי דיסק הידראוליים לאופניי כביש הולכים וצוברים תאוצה למרות שה UCI (הגוף המנהל את רכיבת האופניים התחרותית) המסרותי מסרב להכיר בהם בתחרויות כביש רשמיות. בשנת 2015 יצרני אופניים כגון קולנגו ומרידה משלבים מעצורי דיסק הידראוליים במספר דגמי כביש לקהל החובבני / חצי מקצועני.
היתרונות קשורים בעיקר לבקרה ולשליטה בכוח העצירה.
המדריך לכבישון המתחיל - הגלגלים
לדעת רבים, הגלגלים המורכבים על השלדה הם לב ליבם של האופניים. אחרי השלדה שנבחרה, הם אלו שנמצאים בראש הרשימה. הגלגלים הינם הרכיב הגדול העיקרי והכבד ביותר שנמצא בתנועת סיבוב מתמדת ומכאן ההשפעה שלהם על החוויה הכללית.
אמור לי איזה חישוק יש לך ואומר לך מי אתה....
המדריך לכבישון המתחיל - הגרופ GroupSet
למרות שאופני כניסה נרכשים כאופניים שלמים Full Bike ומפרט לפי היצרן, כדאי להכיר את היצרנים השונים ואת הגרופ סטים הקיימים בשוק. גרופ סט איכותי יכול להיות אחראי ל 40-60% מהעלות הכוללת של האופניים. שלושה יצרנים עיקריים - קמפניולו, שימאנו וסראם. בד"כ הגרופ כולל: שיפטרים, מעבירים, קראנק ומיסבים, מעצורים, קסטה שרשרת, פדלים, מט אוכף וגלגלים שלמים / רכיבי גלגלים כגון נאבות.
המדריך לכבישון המתחיל - חומרים מהם חלומות עשויים.
במאמר הקודם הכרנו את האופניים על סך חלקיהם ואנו יודעים איזה סוג אנו רוצים לרכוש. עכשיו, צריך לבחון את החומר ממנו עשויה השלדה. לכל חומר וחומר תכונות משלו שהופכות אותו מתאים לשימוש באופניים ,על יתרונותיו וחסרונותיו. כדאי לרכוש את השלדה היקרה והאיכותית ביותר שיהיד משגת כי חלקים תמיד ניתן לשדרג עם הזמן.
המדריך לכבישון המתחיל  - היכרות ראשונית עם האופניים
סדרת מאמרים קצרים לרוכב הכביש המתחיל. הגראן טור הראשון של העונה, הג'ירו האיטלקי ,כבר בעיצומו וזה הזמן להכיר את רכיבת הכביש, את האופניים, החלקים השונים במדריך קל פשוט ומועיל.
מתחילים עם היכרות עם האופניים, החלקים ושמותיהם והסוגים השונים שלהם, התאמתם ועוד.
מדריך תיקון פנצ'רים (תקרים) למתחילים
מדריך מהיר בן 7 שלבים לתיקון תקר (פנצ'ר) באופניים.
פנצ'ר באמצע הרכיבה יכול לקלקל את החוויה ולסיים את הרכיבה, אך עם מעט ידע ותרגול ופנימית חליפית ניתן להתגבר בקלות על התקלה ולהמשיך ברכיבה.
הגיע הזמן להתחבר לאופניים, לרכוב עם פדלים ונעלי רכיבה ייעודיים.
מוכנים לרכוב מהר יותר, לטפס בקלות ולשפר את יעילות הרכיבה..? אתם מוכנים לרכוב מחוברים לאופניים ע"י שימוש בנעליים ופדלים או בשמם הלועזי Clipless Pedals
הכן אופנייך לחורף
מס' המלצות וטיפים שריכזנו עבורכם הרוכבים בכל הקשור להכנת האופניים לחורף. טיפול החורף הינו חשוב ביותר לשמירה על תקינות האופניים והבטיחות ברכיבה.
30 שניות ששוות הרבה יותר
כמה חיכינו לרגע הזה. ניתן לראות את ההכנות בחישוב מסודר לאחור.
השקמה בשעות הזויות, החלומות בלילה על הרכיבה של מחר, המיילים הסמסים והסגירות עם החברה בערב קודם, שטיפת הבקבוקים...עירבוב האיזוטון....
יוצאים לשטח - ציוד וחלקים חשובים
רכיבה על אופני שטח הינה חוייה ספורטיבית וחברתית מהנה ומשחררת. האופניים שאנו רוכבים עליהם עברו גילגולים אין ספור במרוצת השנים, גלגולים שתרמו רבות לנוחות , ליכולת העבירות ולשרידות משופרת.
למרות הכל דווקא ברגע הלא נכון ...
מאמר באנגלית המתאר את תהליך הפיתוח של קסדות ונעלי הרכיבה של Giro. סיפור המשלב עיצוב אומנותי שמתחיל בדגמי אב טיפוס ועד למוצר המוגמר כפי שאנו מכירים אותו היום.
>> לקישור למאמר הקליקו על הכותרת

  1. לעמוד הבא

עבור לתוכן העמוד