• שימור הטבע

רוזן מינץ לשימור הטבע.

כחלק מחזון החברה לאיכות חיים במאצעות הספורט רוזן ומינץ תורמת מזמנה ומשאביה למטרות חשבות לשימור הטבע, בעלי החיים והנוף.

רוזן ומינץ מתגייסים למאבק על חוף בצת

בדצמבר 2008 נחרדנו לגלות את מחטף חוף בצת  אחד החופים הפסטורליים והיפים בישראל, ואתר טבע ונופש עממי אהוב על תושבי הגליל המערבי בפרט ואזרחי המדינה בכלל. מכירתם של 206 דונם מהחוף ליזמי נדל"ן ע"י מנהל מקרקעי ישראל, תוך "החייאת" תוכנית יותר גדולה שפג תוקפה, להקמת 3 כפרי נופש ומתחמי מסחר על עצומה של למעלה מ-25 אלף חתימות, הפגנה מרובת משתתפים בחוף, חשיפה תקשורתית מכובדת -  ושנה מאוחר יותר – חוף בצת עדיין בסכנה.

 מה בכל זאת קרה במהלך השנה האחרונה?

בעקבות המאבק ציבורי נסוגו היזמים מכוונתם לבנות בחוף וביקשו ממנהל מקרקעי ישראל להשתחרר ממכרז חוף בצת בתמורה לקרקע חלופית שוות-ערך במקום אחר. לאחר מו"מ מתמשך ולחצים מטעם מטה המאבק, הסכים המינהל לבצע עסקת חליפין כזו – אך חזר בו מהסכמתו בשל התערבות המשנה ליועץ המשפטי לממשלה אשר סברה כי צעד זה אינו ראוי. בעקבות התערבות זו נפסק המו"מ והיזמים מאיימים להתחיל לאלתר בבנייה בחוף.

עקב הפסקת המו"מ נעשו פעולות רבות ושונות ע"י הגופים השותפים למטה המאבק – החברה להגעת הטבע, אדם טבע ודין – הכוללות בין השאר פניות לשר להגנת הסביבה התומך בעמדתנו, לרשויות התכנון, ולמבקר המדינה. ליזמים שזכו במכרז הועבר מטעמנו מסר ברור כי הפסקת המו"מ מבחינתנו אין משמעותה ויתור על חוף בצת ומטה המאבק ימשיך בהתנגדותו לבנייה עד ביטול המכרז וביטולה של תכנית הפיתוח. תיעוד התכתובות עם כל הגורמים הנ"ל נמצא באתר חוף בצת.

 נכון לעכשיו

איום הבנייה בחוף חוזר להיות תקף, למרות ההתנגדות הציבורית, נסיגת היזמים והיענות המינהל לפנייתנו. אנו סבורים כי השלמת המו"מ אפשרית במידה והממשלה תתערב בו ותנחה את מינהל מקרקעי ישראל להשלימו בשל האינטרס הציבורי.

במה אתם יכולים לסייע?

 

כדי להביא להצלחת המאבק עלינו להשלים את המלאכה בה התחלנו ולהפעיל לחץ נוסף על מקבלי ההחלטות. לשם כך אנו פונים אליכם, תושבי הגליל המערבי אשר חתמו על העצומה והשתתפו בהפגנה, כדי שתסייעו לנו בפעולות הבאות:

 

א. משלוח מכתבים רבים ככל האפשר אל השר להגנת הסביבה גלעד ארדן (במייל או בפקס 02-6535958), כדי לחזק אותו בעמדתו התומכת ולדרבן אותו להעלאת הנושא בישיבת ממשלה, ואל חבר הכנסת דוד אזולאי, יו"ר ועדת הפנים ואיכות הסביבה בכנסת (במייל או פקס 02-6753908), להעלאת הנושא על סדר יומה של הועדה. אנו מצרפים בזאת קישוריות לנוסחים בסיסיים למכתבים לנוחיותכם. יחד עם זאת, רצוי שתשנו נוסח זה ותתאימו את המכתב לשפתכם שלכם ובלבד שתקפידו לתמצת ולקצר, ולכלול את שמכם המלא, עיסוקכם ומקום מגוריכם.

 

אנא מכם - אל תדחו זאת למועד מאוחר - הורידו את הנוסחים ושילחו עכשיו! העבירו לאנשים נוספים – ילדים, נוער ומבוגרים. ככל שנציף את האישים הנ"ל כך נעזור לשמור את הנושא בעדיפות בולטת וניתן רוח גבית למאמצים נוספים הנעשים מאחורי הקלעים.

(נשמח כמובן אם תוכלו להודיע לנו, לצרכי הערכה ומעקב, למי, מתי, לאן וכמה שלחתם. כתובת המייל שלנו: hofbetzet@gmail.com).

ב. פעילות מחאה במקרה של תחילת בנייה. אנו זקוקים למתנדבים ל"צוות כוננות", במידה ויידרש להפגין מיידית בחוף, אם וכאשר הטרקטורים והגדרות של היזמים יצוצו שם. אנא שלחו לכתובתhofbetzet@gmail.com שם ומספר טלפון להתקשרות, במידה ואתם מוכנים להיות "מוקפצים" לפעילות מסוג זה, שתהיה מלווה כמובן בכיסוי תקשורתי ותחזיר את הנושא לסדר היום הציבורי מחדש.

 אנא הפיצו מנשר זה לחבריכם

 

בתודה ובברכה,

 

ועד הפעולה להצלת חוף בצת

עבור לתוכן העמוד