• שימור הטבע

רוזן מינץ לשימור הטבע.

כחלק מחזון החברה לאיכות חיים במאצעות הספורט רוזן ומינץ תורמת מזמנה ומשאביה למטרות חשבות לשימור הטבע, בעלי החיים והנוף.

רוזן ומינץ בשיתוף עמותת "צלול" להצלת הנחלים.

הגדל
כחלק מהמודעות הסביבתית שאימצה הרשת, לגבי רווחת בני האדם, צער בעלי חיים וזיהום סביבתי חברה רוזן ומינץ לשיתוף פעולה עם עמותת "צלול".
עמותת "צלול", עמותה ללא מטרות רווח, שמה לה למטרה את שיקום והגנה על מקורות המיים - ימים, אגמים ונחלים בארץ ישראל.
 
לנגד עיני צלול עמדה המטרה:
 מיפוי עשרות ומאות מזהמים קטנים לאורך נחלי הארץ השרוגים בנופי ישראל מפעלים, ראשויות מקומית, אנשים פרטיים ובעלי עסקים שונים מזרימים פסולת כימית ואורגנית בלא מפריע לשמורות הטבע ומקורות המיים הציבוריים.
הכניסה לאיזורים טבעיים אלה ברגל מסוכנת ואיטית. ברכב מסורבלת ולעיתים קרובות בלתי עבירה.
 
לנגד עיני רוזן ומינץ עמד יופיו היחודי של הנוף הארץ ישראלי, המשמש רקע מרהיב לכל רכיבה או גלישה.
החיבור היה טבעי (תרתי משמע)...
 
...צי של רוכבי שטח מנוסים ונכונים לעזור נרתם למשימה המושלמת לאופני ההרים, ביום רגיל ספורט תחביבי, והפעם כדי להציל את היום.
 
 
ביום ג', ה 20.2.07 בשעות אחה"צ הנוחות ייצא צוות פעולה רכוב אופניים ראשון של עובדי רוזן ומינץ בשיתוף עמותת "צלול", לסיור אופניים לאורך חוף הגליל המערבי על-מנת לאתר ולמפות מקורות זיהום ים.
 
לצערנו התגלו מקורות זיהום נוספים לא מוכרים.
 
במהלך האביב תקיים "רוזן ומינץ" סיורי אופניים בשירות הסביבה, שבמהלכם יסיירו "הפרשים הקלים", עובדי רוזן ומינץ, לאורך נחלי וחופי ישראל במטרה לפקח ולדווח על מקורות זיהום פעילים באזורים אלו. כאשר מטרת השת"פ היא פעולה נגד המזהמים בהווה, ווידוא שהזרמת זיהום לא התחדשה במקורות זיהום שטופלו ודוכאו בעבר ע"י עמותת "צלול".
במהלך הסיור ימלא כל עובד דוח, שיקבל מעמותת "צלול", הכולל את תיאור הזיהום, נקודת ציון ספציפית של מקור הזיהום והוכחה מצולמת. מכלול הנתונים יועבר בתום כל סיור לידי עמותת "צלול" ויהווה חלק מתשתית דוח "מצב הים" של העמותה, המתפרסם מדי שנה עם תחילתו של הקיץ.
 
כדי ללמוד עוד על הנושא ותרומה לטבע בקרו באתר עמותת צלול ב:
http://www.zalul.org.il/
עבור לתוכן העמוד