• news

חדשות

כל מה שחדש ומתחדש, חדש על המדף, מבצעים, כתבות, מאמרים, ציוד חדש, מידע מעניין מהעולם ועוד.

>> עוד בחדשות

::   סניף הגלישה בחיפה מתחדש   

::   דגמי רוקי מאונטיין 2016 כאן

::   חשמליים חדשים מתקפים 20"

::   מהי מידת השלדה בשבילי ?

:: דגם חשמלי מתקפל Rainbow חדש  

 

הגיגים לקראת אפיק ישראל מאת עינן (בלבן) קמחי.

14/10/2013

משהו נגמר ומשהו להתחיל איתו

הימים מתקצרים, הבקרים מתקררים, השדות של סובב גוש דן נקצרו, את הרימונים והאפרסקים החליפו התפוזים, החגים נגמרו, סופה של עוד עונה חמה, ותחילתה של עונת החורף. ימים של חסד לפני שהשטח הארץ ישראלי יהפוך לבוץ ובוצה בלתי רכיבה. האימונים המהירים לפני העבודה בסובב גוש דן יהיו בלתי עבירים ונאלץ לחשוב על מסלולים חלופיים ולהתפלל לכמה ימים של שמש בכדי שהשבילים יהיו דביקים אבל לא טובעניים.

מזג האוויר השקרי של עונת המעבר," לצאת עם ווינד סטופר או לא?", כל ההתלבטויות הקטנות והמציקות. דווקא עכשיו, לפני התחרות, בה' הידיעה, אפיק ישראל, אולי זו תחילתה של מסורת, שבארץ מדהימה לרכיבה ומאתגרת יחד עם זאת, תהיה מידי שנה תחרות אפית. זה בסדר להתחיל בשלושה ימים, ואולי בהמשך זה יתפתח ליותר שלבים כמו האפיקים האדירים באלפים, ברוקים ודרום אפריקה. כל הדברים הגדולים התחילו בקטן.

גם בYETI הפסיקו עם הBIGTOP והחזירו את הARC האגדית בגרסה חטובה וקלת משקל, שמפתה וגורמת להזיל ריר בכל פעם שאני גולש באתר. על הביג טופ חוויתי רכיבות מאתגרות ומהנות, אפיקים בנופי הארץ, שיאים ברכיבה, התבשלתי יותר מעשרים שנה בשביל להגיע אליה ועל כן אני שלם עם ההחלטה לרכוב עליה גם השנה ולא להתפתות להחליף אותה למשהו אחר. גם כי יש את הפחד מתחושת ההחמצה וגם כי אולי כדאי שתישאר איתי, ובעתיד תחלוק את ליבי עם עוד שילדה.

 

פחות משבוע ימים לזינוק של אפיק ישראל, ההכנות טרם הסתיימו, עכשיו שומרים על חום השרירים. אחרי רכיבה מעולה בשבת עם בו הזוג לאפיק, עליות, ירידות מהירות, סלאלומים בין רוכבים אחרים. חוויה מאתגרת להתאמן לתחרות זוגות רבת שלבים. בחירת בן הזוג, אימונים משותפים שמתבטלים על ימין ועל שמאל בגלל החיים ומה שסביבם, ההתמודדות עם העובדה שאין מספיק רכיבות יחד, אין מספיק זמן, למרות שזמן עושים. להכריח את עצמך לקום לפני העבודה, למרות שבימים אלו מצאתי את עצמי במלוא המרץ בעבודה, לעומת שבתות. הזוגיות והאהבה שרוצה את היחס והחום, כמו שאתה מעניק לאופניים. התחזוקה השוטפת, הניקיון היומיומי והטיפולים המסורים הם מושא לקנאה מחד, אך מאידך, ואני חב תודה ענקית לזוגתי על הפרגון באימונים ובהכנות, היא מנערת אותי בבקרים ומדרבנת אותי לקלף עצמי מן המיטה ולצאת בחושך ובקור לאימון שקבעתי. מקניטה אותי על פספוס באימון או בהנחות שעשיתי לעצמי. זה לא מובן מאליו, ועל כן אני מעריך זאת יותר, וכמובן שיהיה פיי בק, אין מצב שלא יהיה.  עד הצ'ימיצ'ורי בדצמבר ואחריו שוב, עד האפיק והאתגר הבא. ככה זה אהבה ואופניים. עניין של איזונים.

באווירה של רוחות התחדשות ועונה גשומה וברוכה עלינו לטובה, אני מאחל לכל משתתפי אפיק ישראל הצלחה בתחרות. לכל הרוכבים שמתחבטים במה לקנות ולמה לשדרג, כשתרגישו שאתם בבית, תפנקו את האופניים, תהנו מהם ועל תמהרו לרומן הבא. לפרטנר שלי לאימונים, כמה שהיו, ולתחרות הקרובה, חובב הרוש,  תודה רבה שאתה חולק איתי את החוויה. לקולגות לעבודה שחפרתי להם כל כך , לבתי ולזוגתי תודה על העידוד והתמיכה, הטכנית, הנפשית. וכן! אני בטוח שנתחשבן...

 

קוטפים פסיפלורה בצובה, אנרגיה ארוזה מהטבע.

עינן בלבן

 

 

עבור לתוכן העמוד