• news

חדשות

כל מה שחדש ומתחדש, חדש על המדף, מבצעים, כתבות, מאמרים, ציוד חדש, מידע מעניין מהעולם ועוד.

>> עוד בחדשות

::   סניף הגלישה בחיפה מתחדש   

::   דגמי רוקי מאונטיין 2016 כאן

::   חשמליים חדשים מתקפים 20"

::   מהי מידת השלדה בשבילי ?

:: דגם חשמלי מתקפל Rainbow חדש  

 

עינן (בלבן) קמחי - רשמים מאירוע האופניים "אפיק ישראל"

21/10/2013
עינן (בלבן) קמחי - רשמים מאירוע האופניים "אפיק ישראל"

EPIC- ההגדרה המתומצתת ביותר, אפי, המכיל סיפור של עלילות גבורה.

ואכן האירוע זה מכיל כמה וכמה סיפורים אפיים; הראשון, של הוגה הרעיון, שרכב כמה אפיקים בכבודו ובעצמו והיה הראשון להגשים את החלום הזה לכל רוכבי האפיק בארץ. כל הכבוד לגל צחור.

אותו הבחור, גל צחור ומשפחתו, גייסו עם רב של אנשי מקצוע, ראשית לבנות מסלול רב יומי, שאין לי מילים לתאר את מגוון האלמנטים והאתגרים שהכיל, הנוף שעברנו על פניו, העליות המחשלות,הסינגלים הזורמים גם בעליה וגם בירידה.

שנית לצוות תאי השטח, הפיד זונים שדאגו לנו בחום הורי, שעודדו לא רק את אלו שעצרו לתדלק, למרשלים , לכוחות הביטחון שדאגו לנו במעברי כבישים, לאופנוענים ששאלו לשלמינו בדרך, למי שדאג לנו למקום להניח את ראשינו בתום היום הארוך, להרגיע את שרירנו באמבטיות קרח מענגות, למי שהזין את קיבתנו הרעבות לאנרגיה טעימה ומזינה,  לגל מDAA שדאג למה שהכי חשוב לנו בין הרגליים בשלושת הימים הללו, הכלים המובחרים על שני גלגלים שכולנו כל כך אוהבים.

כן יש עוד הרבה למי להודות, מצטער אם שכחתי לציין עוד צוותים שעזרו להרים הפקה זו.

בין התודות הרבות שאני חולק זה לזוגתי, לזוגתו של הבן זוג שלי, שהסכימו לכל הדבר הזה. שלושה ימים לא להיות בבית, עד כמה וכמה עם כל הרכיבות לפני, ועוד בידיעה שבדצמבר יש עוד אפיק, אמנם חד יומי אך עם הכנה די ארוכה אליו. האפיק בשבילי הוא אוסף של דברים המייחדים אירועים שכאלו,החל בהמתנה הארוכה שאירוע כזה יקום על הרגליים בארצנו הקטנה, למצוא בן זוג שיסכים לחלוק אירוע שכזה על כל המשתמע ; אימונים, היעדרויות מהבית והמשפחה, להתחיל זוגיות חדשה מאפס ולהגיע לרמה של הכרות אינטימית בכדי להגיע לאותם יעדים, כל אותם הרוכבים שהגיעו לאירוע, הצבעוניות שלהם, המגוון והגיוון בין הזוגות, רוכבים שבגילם המתקדם גם אני הייתי רוצה להראות כמותם ועם אותו הדרייב, הגאווה לראות את החברה על הפודיום, זה מרגש, לראות שאפשר להגשים חלום, בשבילי האפיק הזה הוא תקווה שגם שנה הבאה הוא יחזור, אני כבר נרשמתי לשנה הבאה, ושהצלחתו תהדהד מעבר לגבולותנו ויגיעו בשנה הבאה גם קבוצות מחו'ל. בין התודות הרבות שאני חולק גם לזוגתי, לזוגתו של הבן זוג שלי, שהסכימו לכל הדבר הזה. שלושה ימים לא להיות בבית, עד כמה וכמה עם כל הרכיבות לפני, ועוד בידיעה שבדצמבר יש עוד אפיק, אמנם חד יומי אך עם הכנה די ארוכה אליו.

 ביום הראשון של האפיק גמענו מרחק של 88 ק"מ בערך, התחלנו כולנו קצת בהילוך גבוה וקצת נרגשים. התוכנית הצליחה והגענו לקו הגמר, אחרי יום גדוש במישורים מהירים וסינגלים מרעננים. מיד בהגיענו למאהל התחלנו בתובנות ליום המחרת, בעניין התדלוק, בעניין הקצב והדרך לא להיקרע ולא להיכנס להרפתקאות יותר ממה שצפנו לנו המארגנים עצמם.

אמבטיית הקרח עשתה את שלה והשרירים היו מוכנים. הבאסה היחידה הייתה לישון באלכסון באוהל, ובלילה הראשון המאהל נדם בשעה די מוקדמת יחסית, במיוחד אחרי התדריך המאיים והמפחיד לקראת היום הבא עלינו לטובה.

 

היום השני הגיע יחד עם טקס הדבקת גרף המסלול על הטופ טיוב, זינוק קריר ודבוקה צבעונית התגלגלה לה ליום שכולו עליות וירידות ועוד עליות. יום של הרואים וגיבורים, הן כרוכבים, הן בעזרה לזולת, הן בפרגון, הן בעידוד, לא כל יום רואים תחרות כל כך ידידותית, למה זה?! כי התחרות היחידה היא נגד עצמך, לסיים את העלייה, לתפעל את התקלה ולהמשיך, והיו הרבה תקלות ביום חורפי זה.

הגשם העלה חיוך והתרגשות ומיד לאחר מכן הביא עמו את הבוץ שתקע ועיכב זוגות בתפעולי הילוכים, ניקיון, השבתות אופניים ולא מעט סינגל ספידים מאולתרים. לחובב ולי התמזל מזל שרק האוזן נשברה בגלל גדם עץ. לא להאמין, מרגע התקלה ועד החזרה על האוכף, 90 שניות. כבר נקודה מעודדת ליום, מזג האוויר האפיקי אירופי עם שילוב האדמה הארץ הישראלית גרם לעיכוב של 45 דקות, בניקיונות של מרווחי בוץ, הלבן הפך לחום, אך החיוך לא נמוג אלא רק גדל. כמה שהיה ארוך, לא רציתי שיגמר. הצ'אקרות נפתחו והמבערים בערו, ואחרי תשעים ומשהו קילומטרים שחובב אמר לי קצת להרגיע בקצב, הוא פרץ קדימה ומשך אותנו בעצמה לקו הסיום. מאה וקצת על הקילומטראז', מסלול חלק, קטעים סלעים ורופפים, סינגלים תלולים וחשוכים, האופניים שנחו על הכתף והחליפו תפקיד פה ושם כל אלו סיכמו יום נוסף.

כנראה בגלל כמות הג'לים, התמרים והבננות, איזוטונים וכו' שמילאו את קיבות האפיקיסטים, מזמורי העכוזים השתלבו עם יללות התנים בליל ירח מלא וגשום שהיה. המתח לקראת היום האחרון, אם יהיה בוצי ולא רכיב כמו היום, כל התהיות וההתרגשויות לקראת הסוף, זירזו את בואו של הבוקר הבא.  

 

מסלול מעגלי רווי באלמנטים, שבילים לבנים מהירים, מעברי בקר, עליות תלולות בזוויות קיר מאתגרות, ירידות מהירות, בהן המהירות שעבר על פניך הנוף נראה כמו קטעי צבע מטושטשים והפוקוס רק על מה שמולך, יום ממוקד מחד ברכיבה ארוכה ונפחית, שמירה על אנרגיה ומאידך לשלב כוח מתפרץ בסינגלים תלולים בירידה והן בעליה, הברנים המהונדסים היטב (תודה על צמיגים שנשכו אותם ונדבקו לסיבוב), תזמון ההקפות והיעד. איך ללמוד בהקפה הראשונה את המסלול ולאחריה להביא לידי ביטוי את התובנות. בהקפה השלישית דווקא, בסוף של היום, שחושבים כבר על האירוע הבא, הרכיבה הבאה, הגיעה ההפנמה ועבודת הצוות הטובה לידי ביטוי. מתן הקצב, החלפת מקומות לפי נקודות חזקה של כל אחד. משיכה ודחיפה. העידוד הנכון, המילים הנכונות, האופטימיות.

המסלול של היום האחרון היה גן עדן עלי אדמות לרוכב שטח, מכל תחומי הרכיבה. שילוב של כל מה שרוכב אופני הרים צריך. האדרנלין זרם עצם בנייתו של המסלול. כבוד לבוני המסלול על המורכבות של הקפה מגוונת כל כך. כבר בהקפה השנייה עלה בדעתי שזה מקום טוב לבוא לאימוני רכיבה או סתם ליום רכיבה כייפי.

 

  

 

 

 

  

אחרי הכול שוב תודה לבן הזוג חובב, על הגשמה משותפת של אפיק רב יומי תחרותי ואתגרי.

אני יכול להאריך במילים ולתאר כל דבר לפרטי פרטים, אבל לא. פשוט צריך לקחת חלק בזה בפעם הבאה שזה קורה.

עדיין בשלב הניקיונות, הבוץ ביום השני אתגר את עניין לובן החליפה, אך אחתום כמו תמיד.

נתראה בשבילים

עינן בלבן.

עבור לתוכן העמוד