• news

חדשות

כל מה שחדש ומתחדש, חדש על המדף, מבצעים, כתבות, מאמרים, ציוד חדש, מידע מעניין מהעולם ועוד.

>> עוד בחדשות

::   סניף הגלישה בחיפה מתחדש   

::   דגמי רוקי מאונטיין 2016 כאן

::   חשמליים חדשים מתקפים 20"

::   מהי מידת השלדה בשבילי ?

:: דגם חשמלי מתקפל Rainbow חדש  

 

ימים ראשונים בטור דה פראנס 2015 המתח כבר בשיא !!

8/07/2015

ימים ראשונים בטור דה פראנס, ההצגה הטובה בעולם הספורט !!

 

 

היום הראשון  4/7

אירוע הספורט הגדול הקשה והמפרך בעולם התחיל בסופהשבוע בעיר אוטרכט שבהולנד. הטור דה פראנס 2015.  הקטע הראשון כלל קטע נג"ש אישי שונה ומשונה. לא פרולוג קצר של 5-6 ק"מ ולא נג"ש אישי של 50 ק"מ פלוס. היה זה מסלול באורך 13.8 ק"מ ברחובות העיר אוטרכט שבהולנד (עיר הולדתו של שחקן הכדורגל מרקו וואן באסטן) שלבשה חג לרגל האירוע.

מטבע הדברים, זאת מערכת הפתיחה בה לכל רוכב מטרה שונה.

חלק באים לנצח את הקטע ולזכות בחולצה הצהובה. אחרים, באים לעבור את הקטע בשלום לשמור כוחות להמשך וחלק בא להציג את האופניים, הציוד וה"צבעים" של הקבוצה.

מיטב מכונות הזמן ושענים מומחים, לא הצליחו להוריד את Rohan Dennis מ BMC  מהכיסא החם. דניס קבע את הזמן המהיר בקטע ובכלל, בתולדות הטור  55.152 קמ"ש  !!

אלוף העולם רוי קוסטה מ LAMPRE MERIDA היה הראשון מרוכבי הקבוצה לחצות את קו הגמר 1:13 אחרי המוביל.

 

 

היום השני 5/7

מחום גדול של יום האתמול לגשם רוח ותנאי רכיבה קשים שפשוט מחוללים שמות בפלטון הרוכבים.  קטע באורך 166 ק"מ בו נוצרות קבוצות קבוצות שמתפרקות מהרוח והמלחמה לקו הסיום עולה ביוקר למספר רוכבים המתמודדים על הכתר כגון ניבאלי וקינטאנה. פביאן קאנצ'לרה זוכה בצהובה ואנדריי "גורילה" גרייפל לוקח את הסטייג' בספרינט מטורף, הוא יעלה מחר בחולצה וקסדה בצבע ירוק

קבוצת בריחה אחרונה נתפסה לאורך חוף הים בעיר זילנד ובספרינט הסיום זוכה גרייפל שהוא מקדים את קאבנדיש וסגאן. פרום וקונטדור מגיעים יחד עם קבוצת החוד.

ניבאלי וקינטאנה מפסידים יותר מדקה. פיליפו (פיפו ) פוזאטו מגיע ראשון מקבוצת LAMPRE MERIDA במקום 29, 1:28 דק' מהמוביל.

 

 

היום השלישי 6/7

יום חדש אתגר חדש, התרסקות המונית ואבני פאבה איומות. גם היום אתגר חדש ומורכב לרוכבים, קטע ובו משולבים קטעי פאבה (דרכים רומיות מאבנים) שמסתיים עם אם כל העליות ה Mur de Huy הידועה לשמצה.

עוד בדרך לקטע הפאבה הראשון מתרחשת התרסקות המונית מרובת רוכבים בה נפגעים רוכבים רבים לרבות המוביל קאנצ'לרה שיפרוש בתום הקטע עם שבר בחוליות הגב. גם רוכבי LAMPRE MERIDA  ובהם רוי קוסטה מעורבים בהתרסקות אך מצליחים לחזור לאוכף רק כדי להגיע לקטעי הפאבה מרסקי העצמות.  רוי קוסטה יגיע במקום 38 המכובד. חואקים (פוריטו ) רודריגז פורץ בבסיס העליה האחרונה Mur de Huy  וסוחב איתו את פרום אשר פותח פער קטן על קונטאדור וקינטאנה. פוריטו זוכה בסטייג'  פרום מגיע שני ותודות לנקודות בונוס - זוכה בצהובה אלפיות שניה מטוני מרטין הגרמני ששוב מפספס את החלום שלו לצהובה.

 

 

היום הרביעי 8/7

הטור חוזר לאדמת צרפת ומרטין מגשים חלום של כל רוכב.

עוד יום עבודה על האוכף. עוד יום עם רוח פנים וצד, טיפטוף פה ושם, החלקות התרסקויות וטוני מרטין שזוכה בתהילת עולם. 7 קטעי פאבה איומים  (חלק מהקטעים של הפאריס-רובה) מחוללים דרמה אין סופית בפלטון שמתפרק לרסיסים.

קונטאדור, ניבאלי, קינטאנה פרום וולוורדה שומרים על עירנות ומצליחים לשמור על מיקומם בראש הפלטון. למרבה המזל לא ירד גשם והסטייג' עבר די בשלום פרט להחלקות קטנות פה ושם לא נרשמו אירועים מיוחדים.

3 ק"מ מהסיום, טוני מרטין יוצא לנג"ש אישי, בורח קדימה בעוצמה ומצליח לשמור על ההובלה עד לקו הסיום.  קאוונדיש ודגנקולב לא מצליחים לסגור עליו. ניצחון בסטייג' וחולצה צהובה סופסוף !!!!!

מרטין עולה לפודיום עם דמעות העיניים וחיבוק ענק מהקהל ומחבריו לקבוצה. רוי קוסטה ממוקם במקום 25 בדרוג הכללי 4:10 דקות מהמוביל.

 

 

הימים הראשונים היו קשים, מאתגרים ללא דקה אחת של שקט ומנוחה. כל יום כלל התמודדות חדשה עם תנאי מזג אויר הפכפך מחום לקור, גשם רוחות צד, מסלולי פאבה ועליות כואבות. התרסקויות במהלך הימים הראשונים גרמו לרוכבים רבים לפרוש מהמירוץ, כשהבולט מכולם קאנצ'לרה.

בימים הללו, רוכבי GC בולטים ניסו לשמור על מיקום בקדמת הדבוקה, לשמר כוחות ולהימנע ככל האפשר מהתרסקויות.

כריס פרום מ SKY עשה זאת עד כה הכי טוב ואחריו קונטדור. קינטאנה, וולוורדה וניבאלי ממוקמים נמוך יותר ב GC והם יאלצו להחזיר זמן יקר שאבדו בימים הגדולים של הטור.

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד