• כתבות ומדריכים אופני הרים אופני שטח ואופני כביש

כתבות ומאמרים

מידע מעניין וחשוב אודות תחזוקת האופניים, טיפים, תשובות לשאלות שונות, מידע על ציוד רכיבה כלים תחזוקה ועוד ועוד.

מה כבר צריך לדעת מדריך אופניים?

קורס מדריכי אופניים מספק מסגרת ידע תיאורטי ומעשי אשר מכשיר לאמן רוכבים ולהוביל טיולים עם כל הכלים הנחוצים. ישנם מספר גורמים בארץ אשר מוסמכים להעביר קורס מדריכי/מאמני אופניים. לאחר תחקיר, לאור המיקום האטרקטיבי והאדיבות בתקשורת בטלפון ובמייל, נחתתי ב"ספורט אקדמי".
הגדל

רוכבים ברמת "חובבן מתקדם", כאלו שמקדישים זמן רב לרכיבה בסופי שבוע ובזמן פנוי גם באמצע השבוע, תמיד מחפשים את השדרוג הבא.
השדרוגים האלו מתחלקים לשניים בעיקר- אחד שהוא ברמת הציוד, והשני בוא בקורסים טכניים של רכיבה. מכיוון שאת שתי הזירות האלו כבר ביקרתי, חיפשתי מה הלאה.
האהבה שלי לרכיבה ולהדרכה, והרצון לחלוק את התשוקה והידע בתחום האופניים, הביאו אותי להחלטה- עושים קורס מדריכים!
קורס מדריכי אופניים מספק מסגרת ידע תיאורטי ומעשי אשר מכשיר את בוגרי הקורס לאמן רוכבים וכמו כן להוביל טיולים מודרכים עם כל הכלים הנחוצים, ובמידת הצורך עם כיסוי ביטוחי.
ישנם מספר גורמים בארץ אשר מוסמכים על ידי מינהל הספורט להעביר קורס מדריכי/מאמני אופניים. לאחר תחקיר, לאור המיקום האטרקטיבי והאדיבות בתקשורת בטלפון ובמייל, נחתתי ב"ספורט אקדמי", בית ספר למקצועות ספורט. במקום ניתן לעבור מגוון קורסים מקצועיים מלבד אופניים, כגון מדריכי חדר כושר, אירובי, שחייה ועוד.
הציפייה הראשונית שלי הייתה להגיע לקורס קצר ופשוט, לצאת כמה פעמים לשטח, ללמוד קצת, ולקבל תעודה. כבר במעמד ההרשמה וקבלת הסילבוס של הקורס, הבנתי שהסיפור יותר רציני.
"ספורט אקדמי" מחוייבים להעביר את הקורס באופן מקצועי ולפי הגדרות מנהל הספורט, ולכן אם אתם מעוניינים בקורס ומצפים למשהו חפיף – תתכוננו.
הקורס בין כ-220 שעות, וכולל שיעורים עם מרצים מקצועיים בתחומי פיסיולוגיה, אנטומיה, פסיכולוגיה, תורת האימון וגם הסמכה של החייאה ועזרה ראשונה. תוסיפו לכך מספר סדנאות שטח, מכונאות ועוד תחומים ספציפיים לאופניים – ומתחילים להבין את התמונה המלאה. מדריך אופניים שמסיים את הקורס הזה, לא רק מקבל תעודה. הקורס מוציא לשטח בסופו של דבר מדריכים עם ידע נרחב במגוון תחומים הקשורים לספורט באופן כללי ולאופניים בפרט. מתוך הידע הזה, ניתן לאמן בצורה נכונה ובטוחה, להימנע מפציעות, לאתר ולתקן בעיות- בציוד או ברוכב עצמו, לספק עזרה ראשונה בשטח ולהוביל קבוצה בביטחון עם "ארגז כלים" מקצועי לעניין.
הקורס בו אני משתתף נמצא כרגע בעיצומו, ועד כאן התרשמתי לטובה ממגוון החומרים, מרמת המקצועיות והעניין של המרצים (תורת האימון למשל התגלה כשיעור משעשע מאוד), ומרמת התמיכה של ספורט אקדמי בסטודנטים- כל המצגות מגיעות אלינו בדוא"ל, אותו הדבר עם תוצאות מבחנים, שינויים ועדכוני לו"ז גם ב-SMS ובהחלט יש תחושה שהסטודנט מקבל שירות.
איך לסכם את הקורס, עם אילו יכולות אני יוצא ממנו וכיצד הקורס עוזר לי בשגרת הרכיבה? זה בכתבה הבאה, אחרי שאסיים את הקורס!

למי שמעוניין בפרטים נוספים ניתן לפנות לספורט אקדמי בטלפון 03-5253153

עבור לתוכן העמוד