• כתבות ומדריכים אופני הרים אופני שטח ואופני כביש

כתבות ומאמרים

מידע מעניין וחשוב אודות תחזוקת האופניים, טיפים, תשובות לשאלות שונות, מידע על ציוד רכיבה כלים תחזוקה ועוד ועוד.

שלושה מסלולים מומלצים לטיולי אופניים בישראל

7/07/2014 16:25

טיולי אופניים הפכו לאחד הדברים הנפוצים ביותר בארץ. כמעט בכל יער ובכל כביש ניתן לראות קבוצות רוכבים שחוברות להם יחדיו על מנת לחצות מסלול מסוים, מסלול אותו הם תכננו מבעוד מועד, כזה שמשלב עבורם את ספורט הרכיבה המהנה יחד עם נופים מרהיבים אותם הם חוצים לאורך הדרך.

 

כיצד בוחרים מסלול רכיבה

בחירת המסלול כאמור נעשית מבעוד מועד, כאשר את המסלול הנבחר, מלבד הנוף שמשתרע לאורכו ולרוחבו, בוחרים גם בהתאם לרמת הקושי שלו. לצד הרוכבים המנוסים ישנם גם רוכבים מתחילים או רוכבים שמגיעים יחד עם כל המשפחה, ולכן חשוב מאוד לבחור במסלול שיענה על רמתם של כל חברי קבוצת הרכיבה. למזלם, ולמזלנו, מדינת ישראל משופעת במסלולים שמתהדרים בנוף נפלא ומתגאים ברמות רכיבה שונות, כך שעבור כל רוכב יימצא לבסוף המסלול המתאים.

מסלול רכיבה קל-נחל שניר

אחד המסלולים הקלים ביותר בשטחה של ארץ ישראל הינו מסלול האופניים של נחל שניר, הלא הוא החצבני. מדובר ביעד שהינו בלאו הכי נחשב ליעד מתוייר, כך שמסלול אופניים באיזור יכול לשלב גם ביקור באחד מהמקומות היותר יפים של ישראל, וגם הנאה מירבית ממסלול אופניים המתנהל על מי מנוחות. את מסלול זה בדרך כלל תפתח קבוצת הרכיבה, או הרוכב הפרטי שמגיע עם משפחתו, במושב בית הלל, מקום יפהפה שמהווה את נקודת הפתיחה של המסלול המדובר. לאחר מעבר בין עצי הפירות של המושב, עצי פקאן ומטעי זיתים, וכשברקע רכס הרי החרמון, תוכלו להגיע אל המסלול הסמוך לנחל, שם תיהנו מלבד מהנוף המלבב גם משברי המים הניתזים אליכם, כשרבים מהרוכבים אף עוצרים להתרעננות בנחל.

מסלול רכיבה בינוני של יער בן שמן ומסלול רכיבה למיטיבי לכת במורדות הכרמל

גם מסלולים ברמת רכיבה בינונית לא חסרים בארץ, כשהבולט ביותר הוא כנראה מסלולו של יער בן שמן. מסלול זה מתגאה בכמות נכבדת של אתרים מיוחדים אותם כל רוכב יזכה לחצות במהלך הרכיבה, מה שמעניק לו יתרון ברור על פני מסלולים אחרים ברמה בינונית. טיולי אופניים ביער בן שמן יפגישו אתכם עם בקעת הנזירים, חורבת זכריה, בארות שנשארו ביער עוד מתקופות קודמות, פארק הקופים, צוקי שילת ואף יעניקו לכם את ההזדמנות ליהנות מתצפיות נוף מרהיבות כמו גבעת רגב או תל חדיד. עונות השנה אף הן גורם משמעותי בכל טיול אופניים במקום שכן בעונות הנכונות תוכלו לזכות גם למראות מרהיבים כמו המים השוצפים של נחל נטוף, פריחות מרהיבות של שלל פרחים כרקפות, סתווניות ודם המכבים ואף בעלי חיים דוגמת צבאים המטיילים ברחבי היער. עבור אלה שמעדיפים מסלולים קשים יותר, אחד המסלולים המומלצים ביותר הינו זה של מורדות הכרמל, שמשלב יחד עם הסלעים והעצים עליהם תצטרכו להתגבר על מנת לעבור בשלום את המסלול המאתגר, גם כמה נופים מרהיבים דוגמת בית אורן, נחל אלון ושוויצריה הקטנה.

עבור לתוכן העמוד