רוזן ומינץ - רשת חנויות אופניים וגלישה, מכירת אופניים חשמליים (חשמליות), אביזרים לאופניים, ציוד גלישה וסאפ
סרגל סינון מוצרים

אופני נשים


אופני נשים

מהפכת שיוויון הזכויות לנשים, שהחלה עוד בתחילת המאה הקודמת קשורה מאז ומתמיד עם האופניים. נשים שהובילו את המהפכה באמריקה, ובאירופה, החלו לרכוב על אופניים ...שמו שמיים.

אופני נשים מסדרת JULIET של MERIDA - צינור עליון נמוך וקשתי למרווח עמידה נוח ובטוח.

 

החופש להתנייד להפגש ולהרחיב את האופקים - היה המפתח למהפכה והאופניים היו בלב העניין.

מאז ועד היום, הרכיבה על האופניים הפכה גם לספורט וגם כדרך לניידות לכלל האוכלוסיה. נשים גילו את הספורט והצטרפו למועדוני רכיבה בשטח ובכביש. אופני עיר הם סוג האופניים הנרכש ביותר בקרב אוכלוסיית הנשים, אבל אל תתבלבלו - נשים רבות רוכשות אופני הרים גם עבור טיולי שטח מאתגרים וגם לרכיבות אקסטרים!

כיום, יצרני האופניים מייצרים אופני נשים יעודיים המתאימים למבנה הגוף של האישה.

מה הופך אופניים ל- אופניים לנשים ?

צבע - הצבע ועיצוב השלדה הוא רק בונוס, לא ניתן לצאת מידי חובה עי צביעה יפה של אופניים רגילים ולהפכם לאופני נשים. צריך לעשות יותר.

1. מרווח עמידה. 

באופני נשים, מרווח העמידה יהיה בד"כ נמוך ונוח יותר. ה"רמה" הנמועה מאפשרת תחושת ביטחון בעליה ובירידה מהאופניים. לעיתים הצינור העליון יעוצב בצורה קשתית בקו נעים וזורם.

אופניים לנשים

בתמונה למעלה - דגם אופני נשים עם צינור עליון (רמה) נמוך המאפשר עליה ירידה ורכיבה בטוחה יותר.

2. אורך האופניים - המרחק בין האוכף לכידון.   

בגוף האשה היחס בין הפלג העליון לתחתון שונה מזה אצל הגברים. לנשים פלג גוף תחתון ארוך יחסית ולכן הן תהינה רוכבות מצויינות אך עלולה להיות בעיה של הגעה לכידון. שכמות דרוכות קדימה והמרפקים נעולים הם סימן שהאופניים "ארוכים" מיד לרוכבת....מה עושים ? באופניים לנשים משתמשים סטם קצר יחסית, כדי לצמצם את האורך העליון של האופניים כדי לפצות על הקושי בהגעה לכידון. הסטם הקצר תורם לנמח גוף נינוח יותר, הרפיית המתח בשכמות ולשחרור הנעילה של המרפקים.

באופני נשים לכביש למשל, נוכל לראות התאמה נרחבת של הקוקפיט בכך שזה "קומפקטי" יותר.

באיור למטה, מוצגים נתונים שונים במידות הכידון הסטם והדרופ - באופני נשים, כל המידות תהיינה קטנות יותר כדי ליצור מנח גוף מותאם למבנה האשה.

אופני נשים

3. אוכף ארגונומי מותאם לנשים.

אחד מהמרכיבים החשובים ביותר ב- אופניים לנשים הינו האוכף. אגן הירכיים של הנשים רחב יותר ומרחק עצמות הישיבה גדול יותר ביחס לאגן הגברי (כדי לאפשר לידה).  אוכף יעודי לאופני נשים יהיה רחב יותר, תומך את עצמות הישיבה ואפו יהיה קצר יותר כדי לשחרר לחץ.

4. דוושות ומגן שרשרת

דגמי אופני נשים של MERIDA הנושאים את השם JULIET , מצויידים בדוושות (פדלים) פלאטים ללא שיניים - פני הפדל חלקים ולא חדים בכדי למנוע פציעות ומכות כואבות לרגליים. בד"כ, באופנם לנשים, מורכבת טבעת פלסטיק מסביב לקראנק כדי להגן מפני מכות כואבות מגלגלי השיניים .

5. מערכת הינע עם יחס העברה נמוך במיוחד

כדי לאפשר רכיבה באופני הרים ( אופני שטח ) בתנאים קשים, לעיתים, אופניים לנשים יצויידו בקסטה (מצבור גלגלי השניים מאחור) עם גלגל"ש המאפשרים יחס העברה נמוך במיוחד כדי לאפשר גם לנשים להתגבר על עליות קשות ברכיבת שטח

 

אנחנו ברוזן ומינץ מציעים מגוון רחב של אופניים מכל הסוגים וממגוון רחב של דגמים. תוכלו למצוא אצלנו מ- אופניים חשמליים למכירה דרך אופני פעלולים ועד קורקטינטים וציוד נלווה. גם אופניים לנשים קונים רק אצל המומחים - רוזן ומינץ

סניפים

אופניים

אביזרים